Szachy – przestarzałe czy niedocenione

Szachy – przestarzałe czy niedocenione
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rozrywka (25)Najwięksi stratedzy świata jak Napoleon czy Chinggis khan zdobywali swoje umiejętności od najmłodszych lat. Ich geniusz w walce i kierowaniu państwem jest podziwiany do dnia dzisiejszego. Na wieki zapisali się w historii świata i pozostaną w niej pewnie do końca świata. Swój umysł kształcili nie tylko dzięki swoim mentorom i własnej, niedoścignionej chęci doskonalenia umiejętności niezbędnych do kierowania ludźmi ale także dzięki grom i pasji do nich.

Jedną z najstarszych gier są szachy. Dla nas czasem bardzo monotonne, powolne i niezbyt intrygujące ale dla naszych dzieci to jedna z najlepszych gier, która doskonale wpływa na ich rozwój. To właśnie szachy wymagają od dzieci, w sposób bardzo prosty i przejrzysty, trzymania się ustalonych zasad i zmuszają je do wyprzedzania posunięć przeciwnika. Budują u dzieci umiejętność planowania, patrzenia w przyszłość i wyciągania wniosków z każdego pojedynczego ruchu. Dzięki ustalonym i nauczanym schematom – otwarciom – zapisom najlepszych rozgrywek i końcówek, które można znaleźć w każdej poświęconej szachom pozycji, nasze pociechy mogą zdobywać wiedzę i doświadczenie od największych mistrzów tej gry.

Choć szachy czasem zdają się nam bardzo anachroniczne to jednak są jedną z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały.

Pozostałe artykuły:

About author

Related Articles